27 Nisan 2010 Salı

GEBELİKTE YANLIŞ YAPMA KAYGISI

Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki, bebeğe çok önem veren ve onu ailenin devamının temel öğesi olarak sayan bir kültüre sahibiz. Tabi hal böyle olunca gebe kalan kadın ve baba adayı erkek bu konuda kendini sorumlu hissederek yanlış bir şeyler yapmama kaygısı içine giriyor.Bu yanlış ve doğrular ise hiç bir bilimsel dayanağı olmayan geçmişten günümüze uzana kulaktan dolma öğretiler oluyor sadece. Çiftler bu sebeple çok keyifli bir serüven olan gebeliği 9 aylık bir cehennem süreci olarak geçiriyorlar. Gebelik döneminde anne adayına; onu yapma, dışarıya çıka, uzanıp raftan bir şey alma, tencere kaldırma, kendini yorma, çıplak ayakla yere basma, şunu ye, bunu yeme, veya mutlaka şunu ye, bunu ye, şöyle davran şekline sürekli olarak bilgi bombardımanı yapılıyor. siin öncelikli yapmanız geren kulaktan dolma bilgileri dinlemek yerine gebeliği öğrendiğiniz ilk andan itibaren bu işin uzmanı olan hekimlere güvenmek ve aklınıza takılan herşeyi onlara sormaktır. Bebek haberini aldıktan sonra bu güzelim süreci ve mutluluğunu kendinize zehir etmeyin. Bu yanlış bilgilere kula verip gerçekten zaralı şeyleri doğru sanarak kendinize ve bebeğinize zarar vermeyin.

Benzer Yazılar



1 yorum:

aubout vita dedi ki...

Kisisel is için kredi ihtiyacim var mi? Sizin kredi transferi belge için xavigeradloanfirm@yahoo.com: evet bu e-posta Aiicco sigorta

yatirim plc irtibata geçerseniz. biz ilgi kaydini,% 3 faiz orani ile bu e-kredi vermek: xavigeradloanfirm@yahoo.com simdi.

Tam adi: :............................
Mense ülke: :.......................
kosulu: :................................
milliyet:.................................
Ev / Ofis Adresi: :.................
Kredi Miktari Gerekli: :.......
Kredinin Süresi: :.................
Mobil Numara: :...................
Faks: :.....................................
Aylik Gelir: :.........................
Meslek / Meslegi: :.................
yil: :.......................................
Cinsiyet:..................................
Devlet Maritain:....................

SR GERAD JUDE

Yorum Gönder