27 Nisan 2010 Salı

Calcium Sandoz


Kaç kişinin annesi elinden tutup zorla doktora kızını götürerek "neden kilo almıyor kızım?" diye doktora sormuştur?

Kilo alamayanlardan biri de benim.Çok zayıfım sanmayın :D

Günde 6 öğün yemek yiyor olmama rağmen, aynı kiloda kalmış olmamı, hayatım boyunca hiç tombik bir kız olamamamı, genetik özelliklerime bağlıyor olsam da, aynı zamanda sağlıklı olmamıda sürekli yaptığım tenis ve basket sporlarına, sabah yürüyüşlerine  borçlu olduğumu düşünüyorum.

Annem bol bol yemek yiyiyor olmama rağmen hala kilo alamayışımı bir hastalık nedenine bağladığı için beni zorla doktora götürdü :) Ama şükür ki hiçbir sağlık sorunum olmadığı gibi, oldukça sağlıklı çıktım.Yine de doktorum bana kalsiyum sandoz olarak bilinen, çocukluğumda çok sevdiğim vitaminden verdi.Hani şu suya atıyorsunuz "fıışş" sesiyle eriyor, fanta tadına benzer güzel bir tadı var.Bütün çocuklar içmiştir heralde.Ben çok seviyorum.Ama kalsiyum sandoz'un aşırı alımı böbreklerde taş yapıyormuş.Eczanelerde reçetesiz 3,5 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Kış aylarında grip olanlar için güzel bir vitamin takviyesidir.Özellikle çalışanlar için çantalarında bulunması gereken bir toz vitamin.
Küçükken Sandoz'u gazoz sanarak içerdim, ama şimdiki sandozların suda erirken verdikleri "fışş" sesi çok olmuyor.Arada sırada içmeli..

Neşe Tuana

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder