27 Nisan 2010 Salı

AĞLAYAN ÇAYIR...

Bir film olsa da izlesek diyenler için nostaljik sinema kuşağında bu pazar "Ağlayan Çayır" adlı filmi sizlerin beğenisine sunuyoruz. Daha önce izlemeyenler var ise aranızda memnun kalacığınızı umuyoruz... Filmi izlemeye geçmeden önce de konusu hakkında kısa bir bilgi vermeyi gerekli görüyoruz...

Konusu: Rus Bolşevik devriminden sonra, devrimci güçlerin Odesa’ya girmesiyle burada yaşayan aileler Yunanistan’ın göçmenler şehri olan Selanik’e göç etmek zorunda kalırlar. Bunlardan biri olan Spiro ailesi, göç yolunda annesinin ölüsü başında ağlayan bir kız çocuğu (Eleni) görürler ve onu da yanlarına alıp yollarına devam ederler. Zaman içinde Spiro bu kızla da evlenir ve Eleni ikiz çocuklar dünyaya getirir. Yıllar geçtikten sonra Spiro’nun büyük oğlu ile Eleni arasında bir aşk doğar ve çareyi birlikte kaçmakta bulurlar. Bu durumu hazmedemeyen Spiro ise peşlerine düşer.

Eleni’nin yeni eşi savaşa Amerika’ya gönderilir, ikizleriyle yalnız kalan Eleni de bolşeviklere yardım ettiği iddiasıyla hapse girer. Yalnız kalan ikiz çocuklardan birisi devrim ordusuna , diğeri faşist orduya hizmet etmeye başlar. Eleni bir süre sonra hapisten çıktığında, hayatındaki onca acıya göğüs germesine rağmen, öldürücü son haberi alacaktır: Çocukları iç savaşta birbirlerini vurmuştur.

Tür:Dram, Psikolojik, Romantik, Tarih
Yönetmen:Theodoros Angelopoulos
Müzik:Eleni Karaindrou
Süre:2 saat 50 dk

AĞLAYAN ÇAYIR -1-

AĞLAYAN ÇAYIR -2-AĞLAYAN ÇAYIR -3-

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder