11 Ağustos 2009 Salı

Tash Mekan Otel - AlacatiRüzgar sörfü yapılan eşsiz güzellikteki plajları, taş evleri ve konuksever halkıyla Türk turizminin gözde mekanlarından biri olan Alaçatı’da, geçtiğimiz yaz yepyeni bir butik otel açıldı; Tash Mekan. Dış görünüşünden iç dekorasyonuna kadar büyük bir özenle inşa edilen ve yapımı sırasında 120 yıllık orijinal taş bloklar kullanılan Tash Mekan, otantik dokusu ve geleneksel mimarisiyle konuklarını geçmişe doğru hoş bir yolculuğa çıkartıyor.

1800’lü yıllarda göçmen Rumlar’ın inşa ettiği taş evlerle bir ekol haline gelen ve bu yapıyı günümüze kadar koruyarak taşıyan Alaçatı mimarisinin tüm özelliklerini Tash Mekan’da bulmak mümkün. Öyle ki otelin oda isimleri bile doğal taşlardan esinlenerek konulmuş.

Konum itibariyle çok merkezi bir yerde bulunan Tash Mekan’da tatil yapmak huzurlu ve keyifli. Yeşilliklerin arasında yapılan köy kahvaltısında ev yapımı reçellerin tadına varabilir akşamüstü çayınızı börek ve poğaçalarla tatlandırabilirsiniz. Tash Mekan’ın bahçeye ve havuza bakan, antik bakırlar ve el örgüsü yatak örtüleri kullanılarak özenle dekore edilmiş odalarında kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak detaylar mevcut.

Yılın on iki ayı kapılarını açık tutan Tash Mekan, ikisi cumbalı beş suiti, beş standart odası, rengarenk çiçeklerle süslü bahçesi, havuzu ve mavi barıyla Alaçatı’daki vazgeçilmez adreslerden biri olmaya aday!

Yazı: İzim Bozada

Kaynak: http://www.butikotellerrehberi.com


Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder