11 Ağustos 2009 Salı

Solotest 1.0Çocukluğumuzdan zeka geliştirici olarak oynadığımız oyunların başında gelirdi..Oyuncakçılarda satılan "SoloTest" oyunui Bilgisayara uyarlanmış hali.Çok kişinin bildiği ve zevkle oynadığı, zeka geliştirici ve tek kişilik bir oyun. Artı (+) işareti şeklinde, kalınlığı 3 tane şeklinde dizilmiş piyonların toplamı 44 ve en ortadaki 1 hane boş. Piyonlar sağa, sola, geriye ve ileri başka piyonların üzerinden atlayıp, kırarak oynayabiliyorlar. Böyle böyle tek bir piyon bırakmaya çalışıyorsunuz. Oyun kolleksiyonunuz zenginleşsin.Bu oyunu indirin.

Oyun nasıl oynanır?
Oyun alanında 44 tane piyon bulunmaktadır. Oyuncunun amacı, bu piyonları mouse yardımı ile taşıyarak; mümkün olduğu kadar az piyon bırakmaktır. Taşıma sırasında piyonlar ancak ve ancak bir piyon üzerinden atlatılabilir.

Mouse Kullanımı:
Sol Tuş: Piyonlar üzerinde iken kullanıldığında piyonların taşınmasını, piyonlardan arta kalan oyun alanında kullanıldığında ise formun taşınmasını sağlamaktadır.
Sağ Tuş: Formun herhangi bir yeri tıklandığında menünün görüntülenmesini sağlar. Bu menü ile yeni oyun açabilir, oyunu kaydedebilir veya kaydettiğiniz bir oyunu açabilir, oyun hakkında penceresini açabilir ve hatta oyundan çıkabilirsiniz.

Oyun Sonuçları:
1 Piyon: Bilgin
2 Piyon Zeki
3 Piyon Çok iyi
4 Piyon İyi
5 Piyon: Orta
6 Piyon Kötü
7 Piyon Çok Kötü
+8 Piyon Geri Zekalı (Sözüm meclisten dışarı-öyle diyolardı :))

İNDİR:
http://www.ozcombilisim.com/freeware/solotest.rar
http://matematikyurdu.blogspot.com/feeds/posts/default

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder