11 Ağustos 2009 Salı

Şirince Alis Pansiyon


Sahipleri Selçuk'ta yaşadıktan sonra bundan 10 yıl önce Şirince'den bir bahçe almış sonra bahçe damını onararak evin ilk bölümünü yapmışlar. Sonra iki oda daha eklenmiş.
Ziyarete gelen dostlarına testilerle kendi yaptıkları şarapları ikram ediyorlar. Saz eşliğinde türküler şarkılar söyleniyor.
Şirince'de tarihle doğanın serominisi, akşamları güneşi terkederken yaşamın güzelliği, gecenin karanlığı sararken tarihi Şirince evlerini yaşanan doyumsuz güzelliğini konukları ile paylaşıyorlar.
Evlerini 3 odalı bir pansiyona çevirmişler. Ailece sizlerin huzur dolu bir tatil geçirmeniz için çalışıyorlar.
Burada hayat, ormanın sarmaladığı vadide gün ışığının pencerenize vurmasıyla başlar. Yapacağınız güzel bir köy kahvaltısının ardından sıra çarşıyı tanıma ve gezmeye gelir. Geçmişi M.Ö. 3000 yıl öncesine dayanan köy suyunun kaynağına, suyun anasına patikalardan, orman içinden geçen patikayı takip edip gidebilirsiniz. İsterseniz zümrüt gibi çam ormanlarına dalarak Şirince'yi kuşbakışı dağlardan izleyebilirsiniz.
Köyde bulunan 200-250 yıllık köy evlerini ziyaret edilebilir, fotoğraf çekebilirsiniz, ortodoks kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz Meryemana Evi'ni 18 km, Efes Harabelerini gezebilirsiniz. Kuşadası 28 km, Pamucak sahili ise 14 km dir.
Pansiyonda bütün yiyecekler doğaldır. Zeytinyağları halis köy sızmasıdır. Bahçelerindeki şeftali, elma, erikler doğal gübreyle büyümüşler. Bahçelerinde yetişen mercan köşkten yaptıkları çayın tadına doyum olmaz.
Pansiyonda;
Konuklara verilen değer :kişiye özel ilgi ve servis vardır. Konuklarıyla tek tek ilgileniyor ve öncelikle onlara verilen değeri hissettiriyorlar.
Pansiyon size bütçenize uygun tatil avantajını sunmaktadır. Otellerde yüksek ücretler ödeyip, kendinizi otele bağımlı hale getirmektense güzel dostlukların kurulduğu ve sonucunda maddi zorluklar yaşamayacağınız fırsatı sağlıyorlar.
Pansiyonda kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Bu aile ortamı sayesinde eminiz ki sizde onlar için Türkiye'ye gelen yabancı dostları gibi HAN ailesinden bağınızı koparamayacaksınız.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder