11 Ağustos 2009 Salı

Siesta Otel Alacati


Sizlere evinizdeki konforu yaşatan Alaçatı Siesta Otel' in sahibi bu şirin kasabanın yerlilerinden. Teoman Bey mübadele döneminde Alaçatı' ya yerleşen Selanik muhaciri bir ailenin Alaçatı'da doğup, taş evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarında koşturan ortanca çocuğu. Ortaokul yıllarında kendi kararı ile eğitimini yarıda bırakarak baba mesleği bakkallıkla iş yaşamına başlar. 1975 yılında beyaz eşya, 1997 yılında da akaryakıt işletmeciliği ile ticaret yaşamını sürdürür.Şimdi ise yerel Alaçatı kültürü ve misafirperverliğini keşfetmek isteyen herkesi büyük kızı Gaye ile birlikte Alaçatı Siesta Otel' de ağırlıyor.
Gaye Alaçatı' da doğar ve ortaokulu tamamladıktan sonra İzmir' e lise eğitimi almak üzere bu şirin beldeden çıkar. Liseyi bitirdikten sonra İzmir'de önlisans eğitimini Turizm Otelcilik alanında tamamlar. Ardından da Muhasebe ve Finansman alanında lisans eğitimi alır.İş yaşamına turizm alanında Çeşme' de birkaç otelde çalışarak başlar, ardından dört yıl kadar İzmir' de Finans ve Sigorta alanında kariyerini sürdürür. Ancak, şehir yaşantısının stresini daha fazla üzerinde taşıyamayarak baba ocağına döner ve birikimini kendi işletmelerinde uygulamaya karar vererek babası Teoman Bey ile birlikte butik otelciliğe başlar. Renkli ve espirili kişiliği ile hem sizlere Selanik göçmenlerini anlatacak hemde beldeyle ilgili her konuda size rehberlik yapacaktır.

http://boutiquehotelsofturkey.com
http://butikotellerrehberi.com

Benzer Yazılar1 yorum:

aubout vita dedi ki...

Kisisel is için kredi ihtiyacim var mi? Sizin kredi transferi belge için xavigeradloanfirm@yahoo.com: evet bu e-posta Aiicco sigorta yatirim plc irtibata geçerseniz. biz ilgi kaydini,% 3 faiz orani ile bu e-kredi vermek: xavigeradloanfirm@yahoo.com simdi.

Tam adi: :............................
Mense ülke: :.......................
kosulu: :................................
milliyet:.................................
Ev / Ofis Adresi: :.................
Kredi Miktari Gerekli: :.......
Kredinin Süresi: :.................
Mobil Numara: :...................
Faks: :.....................................
Aylik Gelir: :.........................
Meslek / Meslegi: :.................
yil: :.......................................
Cinsiyet:..................................
Devlet Maritain:....................

SR GERAD JUDE

Yorum Gönder