11 Ağustos 2009 Salı

Pelazzi Çiftliği - Bozcaada


Pelazzinin doğuşu'
Biz, çoğumuzun hayalinde olduğu gibi, İstanbul’un ya da büyük şehirlerin stresli yaşamından uzaklaşmak ve emekliliğimizi, doğada ve doğa ile iç içe yaşayabilmek için gönül verdiğimiz Bozcaada’da 1999 Temmuzunda PELAZZİ’NİN ilk temel taşını koyduk.

Çok farklı olduğunu görünce de siz doğayı ve Bozcaada’yı seven dostlarımızla bu güzelliği paylaşmak istedik.

PELAZZİ Çiftliği, adını Bozcaada’ya ilk yerleşen kavim olan Pelazziler’den (Pelaglar dan) almaktadır. 10.000 m2 alan üzerine kurulu çiftliğimizde, 3 adet konut ile yürüyüş ve bisiklet parkurları mevcuttur.

Ada merkezine 5 km. mesafede bulunan PELAZZİ’NİN üç tarafı da orman ve bağlarla çevrilidir. Ayazma ve Sulubahçe plajlarına 1 km. ve 15 dk. Yürüme mesafesindedir.

Sabahları horoz sesleri ile uyanmak istiyorsanız, günlük taze süt, yumurta, organik sebze, meyve ve reçellerle, kuş sesleri içinde çardakta kahvaltı etmek, akşamları konutlarımızın üst teraslarından, bir kadeh Bozcaada şarabını yudumlayarak, gün batımını, ayın doğuşunu ve yakamozu seyretmek istiyorsanız, biz de sizlerle bu güzellikleri paylaşmak istiyoruz.

Ve sizler için, odalarımızı butik tarzda, mermer banyolarımızdaki özel el yapımı sabundan, natürel çarşaflara, kaz tüyü yastıklara değin her şeyi büyük bir titizlikle ve özenle hazırladık, tıpkı evinizdeki gibi rahat edebilmeniz için.

Ve diyoruz ki; DOĞAL HAYATA DAİR NE VARSA BURADA,

Ve Yine şairin dediği gibi, Nasıl üzümün çekirdeği onun kalbi ise, ‘Bozcaada’nın kalbi de PELAZZİ ÇİFTLİĞİ'dir.’

Av.Gülten Yetgin(Danişment) & Av.Mehmet Yetgin

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder