11 Ağustos 2009 Salı

Papazlık Han Boutique Hotel KAzdaglari


“ZİRVEDEKİ EVİNİZ”
Altınoluk Köyü’nün zirvesinde bulunan Papazlıkhan Butik Otel, yapıldığı yer itibariyle çok özel bir konumdadır. Odaların hepsi Edremit Körfezi’ni, Ayvalık Adaları’nı ve Midilli Adası’nı kuşbakışı görür.
Zirvenin bulutlara gömüldüğü günlerde, Papazlıkhan bulutların üzerinde kalır. Sisler dağılmaya başladığında, İda’nın efsanelerini yaşarcasına güneş ışıklarının arasından su damlacıkları denize akar. Gökyüzündeki yıldızlar elinizle tutacakmışçasına yakın gelir size. Gün doğarken Kazdağı’nın tertemiz havası, Papazlıkhan’ın muhteşem manzara seyriyle müthiş bir dinginlik verir insana günün erken saatlerinde...

Papazlıkhan Butik Otel’den içeriye girdiğinizde Ortaçağ’ın mistik havasını solumaya başlarsınız. Beyaz ışığın kullanılmadığı otelde her taraf loştur. Sarı ışık kullanılmış; ruhunuzu, gönlünüzü ve gözlerinizi dinlendirmek adına.. Otelin her yerinde mumlar yanar.
Otantik dekorasyonun ilginç detayları gelen konukları şaşırtmaktadır. Odaların ve suitlerin kapıları Paris Bastille’den esinlenerek yapılmıştır. Venedik’ten getirilen duvar süslemeleri, mitolojinin canlandırıldığı çok sayıda tablo ve daha bir çok özel ayrıntı.
Papazlıkhan’da konaklayan misafirler, Körfez bölgesinin kendine has zeytinyağlı yemeklerinde sağlık ve lezzet bulurlar. Butik Otel’e özel “Papazlık Kahvaltısı”, içinde konsantre hiçbir şey bulunmayan ürünlerden oluşur. Köy ekmeği, köy tereyağı, çevre köylerden alınan peynir ve yumurta, yöre zeytini, ev yapımı reçel, sucuklu yumurta ve kekikli zeytinyağı... Gün içinde A la cart menü yine Ege mutfağının ve yörenin kendine has yemeklerinden oluşur.
yazı : izim bozada
kaynak : http://butikotellerrehberi.com

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder