11 Ağustos 2009 Salı

Otel Fidanka Evleri Kalkan - ButikOtellerRehberi.com


Otel Fidanka, senelerce İstanbuldan, Bursa’dan, Anadolu’nun dört bir yanından toplanmış pek cok antika objeyle, bina daha yapılmadan ekilen ve büyütülen binbir çiçekle, pek cok resim ve mozaikle, sahiplerinden şimdi otuzlu yaşlarda olan ikisinin cocukluklarından kalan nadide oyuncaklar da dahil olmak uzere, pek cok, kalben severek aramızda yaşayan türlü eşyayla yaşam bulur.İddiasız, Kalkan’ın en güzel bahçesi, bizim bulunduğumuz koyun en güzel manzaralı yerlerinden biri, sanki bulunduğu topraktan çıkmış görünümüyle, gene en kendine has mimarisi, en cok doluluk oranında bile en sakin otelidir.Fidankaya en son çevre yaylaların köylerinden alınan eski köy evlerinin sedir kapı pencere tavan kayıtlarıyla yapılmış üç ahşap çatı odamız da eklenmiş ve bu anlamda örneği görülmemiş bir özellik kazanmıştır.Fidanka, ‘şimdi şöyle bir yer yapalım ve güzel olsundan’ çok, kendimizde ne varsa aktardığımızdan olsa gerek, sonunda bizden de bağımsız kendine has bir ruh kazanmış, Bayan Fidanka olarak ailenin 5. ferdi olarak hayatımıza girmiştir.Sanırız bu sebepten, cok az tanıtım yapmamıza rağmen, bizden habersiz Amerika’nın Vogue Dergisinden tutun Almanyadaki en güzel küçük oteller kitabı gibi pek çok yerde yayınlanmış, Türkiye’nin pek cok dergi, gazete ve kitabında yer almıştır.
Sadece taş işçiliği 24 ay sürmüş, Kalkan’ın kot farkından yararlanalım, kat üstüne kat çıkalım, bilincine tamamen ters düşüp, aksine iyice bulunduğu zemine yapıştırıp, iki kat yapılarak, belediye başkanının tanımıyla da ‘kalkanın biblosu’olma özelliği taşır.
Odalar suit şeklinde. Her odada uydu antenli TV, Mini buzdolabı, Klima, Oturma grubu ve deniz manzaralı özel kullanımda teraslar var. 2 adet aile suiti (4 kişilik) . Denize 200 mt , Kalkan merkeze 1.5 km. mesafe de. Misafirler 3 adet özel plajdan yararlanabilirler. Havuz barı, öğlen ve akşam yemekleri için servisleri var.


yazı : izim bozada
kaynak : http://butikotellerrehberi.com/

Benzer Yazılar1 yorum:

aubout vita dedi ki...

Kisisel is için kredi ihtiyacim var mi? Sizin kredi transferi belge için xavigeradloanfirm@yahoo.com: evet bu e-posta Aiicco sigorta yatirim plc irtibata geçerseniz. biz ilgi kaydini,% 3 faiz orani ile bu e-kredi vermek: xavigeradloanfirm@yahoo.com simdi.

Tam adi: :............................
Mense ülke: :.......................
kosulu: :................................
milliyet:.................................
Ev / Ofis Adresi: :.................
Kredi Miktari Gerekli: :.......
Kredinin Süresi: :.................
Mobil Numara: :...................
Faks: :.....................................
Aylik Gelir: :.........................
Meslek / Meslegi: :.................
yil: :.......................................
Cinsiyet:..................................
Devlet Maritain:....................

SR GERAD JUDE

Yorum Gönder