11 Ağustos 2009 Salı

Noche Otel AlacatiAlaçatı’nın tarih kadar eski duvarlarında huzuru arayan herkes için ayrılmış özel bir oda var…
Asırlık taşların duvar ördüğü Alaçatı Noche Otel, hem mimarisiyle hem dekorasyonula Alaçatı da bir ilk. Rumlar zamanından kalma eski evlerin yıkıntılarıyla yeniden inşa edilen Alaçatı Noche Otel farklı bir restorasyon şekliyle tarihe yeniden hayat veriyor.
Aynı zamanda tamamen doğal ve farklı dekorasyonuyla ön plana çıkıyor. Tüm banyo ve odalar birbirinden farklı şekilde tasarlanmış. Tüm dekorasyonda traverten, ahşap kullanılarak doğal tema vurgulanmış.
4 farklı binadan oluşan Alaçatı Noche Otel toplam 1300 m2 yeşillik bir alan içine kurulmuş huzur, tarif ve dinginlik kokan bir mekan. Her binasında 3 oda bulunan otel toplam 12 odalı butik, sakin bir yer.
Otelde her türlü konfor rahatına düşkün misafirler için düşünülmüş. Bazı odalarda jakuzi keyfi sunulurken, her odada klima ve adsl bağlantısı bulunuyor.
Alaçatı’nın en büyük sorunlarından biri olan otopark sorunu da Alaçatı Noche Otel’de son buluyor. Otelin önündeki park alanı sayesinde misafirler köyün içerisinden otele valizlerle yürümek durumunda kalmıyor, otelin önünde park ederek hemen odalarına çıkabiliyor.
Alaçatı Noche Otel mutfağıyla da fark ve kalitesini gösteriyor. Sunulan tüm lezzetler tamamen organik tarım ürünü. Misafirler Alaçatı halkının ürettiği, sağlıklı ve birbirinden lezzetli reçeller, peynir çeşitleri özellikle Ege’nin meşhur tatlı lor peyniri, meze, tüm kahvaltı çeşitleri ve sebzelerle hazırlanmış Ege ve Antakya mutfağının karışımı mükellef bir sofrayla güne başlıyor.
Aynı yemeklerden sıkılmış olan ya da özel bir isteği olan misafirler için de istenen herhangi özel bir yemek ya da salata hazırlanabiliyor.
Otele geldiklerinde ise hoş geldin demek ve yol yorgunluğunu atmak için yine tamamen organik ürünlerden yapılmış limonata ile karşılanıyor. Alaçatı Noche Otel misafirlerine Concierge hizmeti ve talebe göre VIP servisi de yapılıyor.
Bu kadar özel bir yerde son derece özel hizmetler sunan ilk ve tek otel olarak Alaçatı Noche Otel herkesi biraz huzur ve keyfe davet ediyor.


yazı : izim bozada
kaynak : http://butikotellerrehberi.com

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder