11 Ağustos 2009 Salı

Erguvanlı Ev - ButikOtellerRehberi.com


Erguvanlı Ev, Kaz Dağları`nın eteklerindeki Yeşilyurt Köyü`nde 18 yataklı bir butik otel ve kurs merkezidir.

Otel, Yeşilyurt Köyü`nün alt kısmındaki küçük bir vadinin yamacında bulunmaktadır. Çevresi çam ağaçlarıyla çevrili otelin bahçesinde erguvan ağaçları bulunmaktadır.

Ön odalar ve teraslar deniz manzarasına sahiptir. Erguvanlı Ev, az sayıda insanla, doğanın içinde sakin bir tatil geçirmek, sağlıklı beslenmek, yoga kurslarına katılmak, doğa yürüyüşleri yapmak, çevrenin tarihi ve turistik yerlerini görmek ve denizden yararlanmak isteyenler için ideal bir mekandır.

Kaynak: http://butikotellerrehberi.com/erguvanliev

Yeşilyurt, eski adı Büyük Çetmi olan Yeşilyurt Köyü`nün 700 yıllık bir geçmişi olduğu sanılmaktadır. Yüzyıllar boyu Rumlar ve Türkler`in birlikte yaşadıkları köy, taş evleri, Arnavut kaldırımı sokakları, geniş köy meydanı, tarihi camii ve çevresindeki zeytinlikleri, çam ormanları, mezarlığındaki servileri ve çeşit çeşit meyve ağaçlarıyla bir Ege/Akdeniz havası sunar.

Rum nüfus 1924 yılındaki mübadele ile köyü terkederek Yunanistan’a göçmüş, yerine Yunanistan’dan gelen Türkler yerleşmiştir.

Denizden 2.5 km, Çanakkale Yolundan 500 metre içerdeki Yeşilyurt Köyü dağ ve deniz havasının birlikte yaşanabileceği ender yerlerden biridir.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder