11 Ağustos 2009 Salı

Cappadocia Cave Suites - Goreme


Hitit, Roma ve Bizans dönemlerinin, konutlarını 21.yüzyılın konforuyla, hizmetinize sunan Cappadocia cave Suites, dünyanın doğal harikalarından birisi olan Kapadokya’nın en güzel köşelerinden Göreme’de bulunuyor. Bu tarihi bölgeyi, doğal çevreyi keşfetmek ve rahatlayarak dinlenmek için size konakladığınız sürece konforlu bir hizmet sunuluyor.

Cappadocia Cave Suites, Göreme şehir merkezinde olduğundan otelin bulunduğu noktadan Göreme’nin ve peribacalarının manzarasını kuş bakışı seyredebilirsiniz.

Cappadocia Cave Suites, 1980 senesine kadar yöre insanı tarafından bir barınak, samanlık, ahır olarak kullanılan orijinal tarihsel bir mekan iken, 1990’lı yılların sonlarından itibaren restore edilmeye başlanıp eski mimari çevre ve dokusu korunarak bugünkü modern halini almış.

Cappadocia Cave Suites sizlere, 14 Capadocian Deluxe (Peribacası Oda) , 4 Fairychimney Suite (Peribacası Suite) sunuyor. Her oda, orijinal mağara yapısı korunarak, eşsiz ve kendine özgü şekilde dizayn edilmiş.

Konaklama süresince, kahvaltıda, kendi mutfağımızda Türk ve yöresel geleneklerle hazırlanmış lezzetli ve zengin ikramlarını kahvaltı zamanı sınırlaması olmadan alabiliyorsunuz. Bunun dışında Historia Restaurant, Sunset Cafe, Dionysos Fountain ve Sultan Bar'da nefis lezzetler sizleri bekliyor...

Yazı: İzim Bozada

kaynak: http://butikotellerrehberi.com/cappadociacavesuites

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder