11 Ağustos 2009 Salı

Assos Biber Evi


Biber Evi antik Assos kentinin surları içinde kurulmuş olan Behramkale köyünün merkezinde yer alıyor. Güneyinde Midilli adasının çekici görüntüsü, gün doğuş ve batışlarını izleyebilme olanağı ve kuzeyinde bulunan Ida (kaz) dağlarından gelen temiz ve serin esintiyle kutsanmış bir yerdir. Geçmişi 150 yıl kadar öncesine giden bu eski köy ağası evi, yok olmaya yüz tutmuşken özenle onarılıp, binanın otantik özelliklerini içeren, oya gibi işlenmiş altı yatak odası, oturma odası, terasları, bahçesi ve gurme mutfağı ile hizmet veriyor.

Özellikler:
Restoranları, menüsü ve zengin şarap kavı ile en hassas damakları etkileyebilecek inceliklere sahip. Sunulan ekmekler gerçek köy ocaklarında ve kendi mutfağında pişirilmektedir.
Kuzu tandırları ünlü! ama oğlak zamanı ise oğlak tandırı yapılır.

Sabah kahvaltıda misafirlerine ikram ettikleri, bahçelerinde yetiştirdikleri biberlerle yaptıkları biber reçeli, zeytinyağı ile birlikte servis ettikleri kırmızı yağ biberinden yapılan biber sosu ve taze Antep fıstığı ile yapılan reçelleri çok lezzetli ve buraya özeldir. Başka yerde bulunmaz !

Elverdiğince, mevsimine göre bahçelerinde yetiştirdikleri organik ürünleri yemeklerinde ve salatalarında kullanmaktalar. Otel sahibi Lütfi Oğuzcan’ın uzun yıllara dayanan Anglo-Sakson ve Keltik kültürleriyle olan iç içeliği, özellikle viski alanındaki bilgisi ve edindiği koleksiyon barımızın önemli bir unsurudur.
Teraslarımızda, güzel bir içki eşliğinde manzarayı ve gün batışının dayanılmaz romantizmini yaşamak neredeyse bir zorunluluktur. Resepsiyonumuzda yer alan hediyelik eşya reyonumuz “süs biberine dair herşey“ temasıyla hazırlanan ürünleriyle dikkatinizi çekebilir.
Süs Biberi Festivali 2 -3 Eylül

Odalar
Odalar Osmanlı tarzında döşenmiş olup, o zamanların el kakması ahşap işçiliğinin tüm güzelliklerine sahiptir. Binadaki bütün ahşaplar enkaz kütüklerden oluşmaktadır.
Odalarımızda yerden ısıtmalı banyo mevcuttur ve tüm odalar günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde döşenmiştir.
Binanın çıralı ahşaplardan oluşması nedeniyle her odada yangın alarmı olduğundan iç mekanlarda sigara içilmesi mümkün değildir.
Bahçe ve teraslar sadece otel müşterilerinin kullanımına açıktır.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder